Helgbilden 19/5 Trädgårdsblomning
I helgen experimenterar jag med den smarta Samsung i trädgården, fotograferar instagramar quiskampar wordfeudar. Leker för lärande helt enkelt. Trädgårdsväxterna blommar ymnigt i värmen. Rosa rosenmandel, gul gensrot (även kallad vårkrage) och vit körsbärsblom är alla fotograferade med mobilen och går att klicka upp till ett bildspel om du vill se dem i större format.
Helgbilden 19 maj med Nillas Handelsbod
Underbara blomsterbilder! Quiskamp och wordfeud är urkul!
GillaGilla
Härliga blomster! Ditt arrangemang är läckert, som en smaskig mjukglass.
GillaGilla
Beautiful colours!! Boom & Gary of the Vermilon River, Canada.
GillaGilla
Lovely colors and flowers. Your photos are beautiful, thanks for sharing your world. Have a happy week!
GillaGilla
Underbara bilder!
GillaGilla
Läckra bilder! Att det kan bli så bra bilder med mobilkameran! Vilken härlig sysselsättning att vara ute i trädgården och experimentera och lära sig något nytt!
GillaGilla
Med mobilen? Dom är ju jättefina, man behöver inte alltid ha med sig en stor klumpig systemkamera för att få bra bilder!
GillaGilla
Vilka fina bilder ettan med dom flitiga myrorna blir min favorit;-)
Ha en bra dag
http://ingemix.bloggplatsen.se/2013/05/19/9857328-helgbilden/
GillaGilla
Njuter av ditt fina bildspel 🙂 Det är ju helt underbart vackra bilder du tagit med mobilen !! Den första med små myror är riktigt läcker och mellanbilden fin med sina skugggor. Väldigt snyggt.
GillaGilla
Ljuvliga vårbilder!!!
GillaGilla
Jag är väldigt impad över hur många bollar du har haft i luften – samtidigt till och med. Jag blir alldeles andfådd;-)
Är faktiskt stolt över dig, du måste ha en teknisk gen i dig iaf… mot förväntan;-)
Suveräna bilder förresten!
GillaGilla
oh how lovely!
GillaGilla
Gorgeous, Karen and I love the colors so much!
Warm greetings from a wet Holland,
Anna :))
GillaGilla
Sorry I mend, Lena 😉
Greetings Anna
GillaGilla
Very nice blooms!
GillaGilla